Świętowanie 100-lecia Niepodległości

 
 
Świętowanie 100-lecia Niepodległości
 

11 listopada 2018 r. wszyscy świętowali setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Do obchodów tego Narodowego Święta również my ,jako społeczność szkolna przygotowaliśmy się od kilku miesięcy. W naszej szkole realizowano różne rocznicowe przedsięwzięcia.
Przeprowadzono:
- konkurs plastyczny "Najpiękniejszy kotylion"  odpowiedzialni p. Aleksandra Ujma, p. Izabela Śliwińska
- konkurs poetycki „Liryczna ojczyzna”  odpowiedzialni p. Jacek Parkitny, p. Karolina Tomala
- konkurs historyczny "Ojcowie Niepodległej" odpowiedzialna p. Maria Szczygieł
- konkurs multimedialny "Pamiętne dni 1918r"  odpowiedzialny p. Janusz Pfaff,
Uczniowie brali udział w akcji "100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości". Nasz Hymn Państwowy rozbrzmiewał w szkolnych salach podczas lekcji śpiewu i nie tylko...

10 listopada o godz. 11.11. uroczyście rozpoczynając szkolną akademię odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”, w tym szczególnym dniu wybrzmiał jeszcze wznioślej. Radość, wzruszenie, duma z bycia Polakiem – te uczucia towarzyszyły nam wszystkim w tym wyjątkowym dniu – 11 listopada 2018 r.