Konkurs Papieski

Podsumowanie XIV Edycji Gminnego Konkursu Papieskiego
Szukałeś nas …Jesteśmy”


Dzięki inicjatywie Burmistrza i Radnych miasta Tarnowskie Góry już od 14 lat budujemy żywy pomnik pamięci papieża Jana Pawła II. Honorowym patronem konkursu jest Biskup Gerard Kusz. W konkursie uczestniczą dzieci z tarnogórskich przedszkoli, szkół podstawowych. W tym roku tematem konkursu były „Sakramenty drogą rozwoju człowieka w nauczaniu świętego Jana Pawła II”

XIV edycja Konkursu Papieskiego dla uczniów szkół podstawowych odbywała się w kategorii plastycznej, muzycznej, recytatorskiej oraz z wiedzy.

II miejsce w kategorii plastycznej wśród uczniów klas I – IV zdobyła Antonina Mazur z klasy I a.

Również II miejsce w kategorii plastycznej ale wśród uczniów klas VIII –III gimnazjum uzyskała Agata Bucholc z klasy VIII c.

W kategorii recytacja pięknie zaprezentowała się i zdobyła III miejsce Weronika Smoll z klasy VI a , zaś Natalia Paś z klasy V c i Emilia Łuczak z klasy IV b wyśpiewały III miejsce w kategorii muzycznej – oczywiście każda w swojej grupie wiekowej.

Nasi laureaci uczestniczyli w uroczystej gali która odbyła się 6 czerwca w Tarnogórskim Centrum Kultury. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.