Warsztaty językowe i kulturowe z języka niemieckiego

Warsztaty językowe i kulturowe z języka niemieckiego

W ramach Projektu Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej  („Bilingua – łatwiej z niemieckim”) odbyły się w naszej szkole warsztaty językowe i kulturowe z języka niemieckiego.

Zajęcia przeprowadziła Pani Iwona Breguła – Hanysek, doradca do spraw dwujęzyczności na terenie województwa śląskiego.

20 kwietnia 2021 r. w zajęciach uczestniczyli uczniowie z klasy IIIa, którzy pilnie rozwiązywali zadania interaktywne do lektury autorstwa Erica Carle „Bardzo głodna gąsienica” („Die kleine Raupe Nimmersatt”).

21 kwietnia 2021 r. z zadaniami zmagali się uczniowie klasy 6b. Tym razem temat  dotyczył obszaru historyczno – kulturowego Niemiec: „Oskar Troplowitz – znany wynalazca z Gliwic” („Oskar Troplowitz – ein bekannter Erfinder aus Gleiwitz.”)

Każdy uczestnik opuścił zajęcia z nową wiedzą i w świetnym humorze.

Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tak niecodziennych warsztatach!

Joanna Kubosz

Skip to content