Wirusoochrona

Wirusoochrona

no images were found

24 września

uczniowie klas I uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach realizacji Wojewódzkiej Akcji Informacyjno- Edukacyjnej pt „Wirusoochrona”.

Głównym celem akcji jest promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów oraz zwrócenie uwagi na znacząca rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.

Zajęcia poruszały następujące zagadnienia:

  • prawidłową higienę rąk
  • podstawowe zasady postępowań w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa
  • podstawowe zasady zdrowego stylu życia

Pierwszoklasiści w ciekawy sposób, w oparciu o bogate materiały wykorzystane w zajęciach przyswoili i poszerzyli swoją wiedzę o ochronie przed wirusami oraz wykazali się dużą aktywnością i zainteresowaniem tematyką zajęć.

Koordynator
Mariola Giza

Skip to content