Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org
 
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange
 
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. 

W związku z tym przedsięwzięciem pragnę przekazać i udostępnić nauczycielom naszej szkoły materiały edukacyjne, a także dostępne gotowe propozycje lekcji zdalnych do przeprowadzenia z uczniami :
dla dzieci
dla młodzieży

Dostępne webinary, spektakle i lekcje online. Zachęcam do zapisów zwłaszcza wychowawców klas i informatyków:
ZAPISY


Drodzy rodzice,
z tej okazji również i Państwu w zakładce STREFA RODZICÓW zostały zamieszczone bardzo ważne i ciekawe materiały o zagrożeniach w sieci dotyczące naszych dzieci.
Zachęcam do zapoznania się z poradnikami.

Malwina Szcześniak

Skip to content