Znów przedsiębiorczo!

Znów przedsiębiorczo!

W dniu wczorajszym od godzin porannych klasa IVB w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości udała się do Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. Uczniowie otrzymali niepowtarzalną możliwość: poznania władz powiatu tj. Starostę- panią Krystynę Kosmalę, Wicestarostę- pana Sebastiana Nowaka, członków zarządu: Stanisława Torbusa, Krzystofa Łozińskiego, a także pozostałych pracowników poszczególnych wydziałów

– Wydziału Kontroli i Zarządzania Jednostkami Oświatowymi
– Wydziału Administracji i Zarządzania
– Wydziału Komunikacji
– Wydziału Gospodarki nieruchomościami

Uczniowie otrzymali wiele informacji na temat pracy poszczególnych wydziałów, mogli zadać wiele pytań np. dotyczących wydawania paszportów, prawo jazdy, załatwiania spraw związanych z planowaniem budowy domu itp. Naczelnik Ewa Lukosz zaprezentowała multimedialny materiał dotyczący edukacji w powiecie, a także przedstawiła jakie kierunki kształcenia są dostępne w szkołach ponadpodstawowych i odpowiedziała na wszystkie pytania dotyczące kształcenia.
Dzieci mogły zobaczyć również pomieszczenie „serwerowni”, w którym informatycy odpowiadają za połączenia komputerów wszystkich wydziałów w Starostwie.

Na koniec wspaniałego spotkania dzieci otrzymały niespodzianki w postaci upominków ( notesów, długopisów, kredek). Byliśmy wszyscy mile zaskoczeni, za co jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach. Zostaliśmy mile powitani,a sposób zaprezentowania dzieciom treści, sprzętów, samochodów przeszły nasze wszelkie oczekiwania.

Uczniowie byli zachwyceni, zadawali mnóstwo ciekawych pytań, na które otrzymali konkretne i satysfakcjonujące odpowiedzi. Kilka osób z klasy myśli już czy straż pożarna mogłaby być w przyszłości jego wymarzonym miejscem pracy. Mamy nadzieję, że dalsze, dobre jak dotychczas wyniki nauki im na to pozwolą.

Po wielu wrażeniach, otrzymaniu nowych informacji udaliśmy się na Rynek, gdzie zasmakowaliśmy przepysznych naleśników i spędziliśmy wspólnie czas na rozmowach, śmiechu. Było przepysznie!
Wykonaliśmy także wiele zdjęć, którymi pragniemy się z Wami podzielić.

Dziękujemy opiekunom za poświęcony czas i uwagę.

Wychowawca: mgr Malwina Szcześniak
Opiekunowie: Marzena Świerkot, Agnieszka Wawrzyńczok

Skip to content