„Chcesz o tym porozmawiać?”

„Chcesz o tym porozmawiać?”

W dniu dzisiejszym w Polsce i na całym świecie, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Obchody tego dnia w formie realizowanych lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. 

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

W naszej szkole zaplanowaliśmy kilka inicjatyw:

* 7.02.2023 w ramach niektórych lekcji (między 11:00 – 15:00) młodzież uczestniczyła online
w GALI DBI Teatru Palladium w Warszawie.

Poruszono tematykę:
Dzień Bezpiecznego Internetu – największa akcja na rzecz bezpieczeństwa w sieci na świecie
Internet i AI – jakie czyhają na nas zagrożenia? Sekrety ujawnione
Trzy pokolenia w internecie – wzajemny rozwój
Mikropłatności, superokazje i megapromocje – świat internetu okiem psychologa społecznego (i innych oszustów)
Sztuczna inteligencja a prawdziwa edukacja.
Wpływ mediów społecznościowych i gier komputerowych na rozwój mózgu adolescentów.
Edukacja kreująca  jako twórcza profilaktyka cyberzagrożeń.

* apel pod hasłem „Wyloguj się z sieci, zaloguj się do życia”, który najprawdopodobniej odbędzie się (w połowie marca 2023)

* ulotki/broszury informacyjne skierowane do uczniów

* konkurs plastyczny

Skip to content