WYNIKI KWALIFIKACJI DO OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

MISTRZ SZYBKIEGO PISANIA NA KLAWIATURZE

Do dnia 3 marca uczniowie klas 6 i 8 brali udział w wewnątrzszkolnych eliminacjach
do Kwalifikacji Ogólnopolskiego Konkursu Mistrza Klawiatury.
Z ww klas wybrano osoby, które pisały najszybciej, popełniając przy tym jak najmniej błędów.

Następnie w terminie od 5 do 8 marca wyróżnione osoby miały za zadanie przepisać na platformie konkursu dwa teksty, każdy w czasie 10 minut. Za popełnienie jednego błędu naliczano 30 pkt lub 40 pkt karnych.
Obliczona średnia z obu przepisanych tekstów wskazywała miejsce uczestnika w skali kraju.

Dzięki czwórce najlepszym zawodnikom tj.Tomasz Rz., Filip O. i Szymon T., Konrad Sz.
– przedstawicielom drużyny szkolnej nasza Szkoła ostatecznie zajęła
28 miejsce w Polsce.
W konkursie wzięły udział 152 szkoły dlatego możemy uznać to za ogromne osiągnięcie!

Wprawdzie wynik nie pozwala nam na uczestnictwo w Mistrzostwach Polski w Tychach, gdyż
z każdej kategorii wiekowej liczy się 5 najlepszych szkół, ale nie stawiamy tu klawisza END, ćwiczymy i liczymy na więcej w przyszłym roku szkolnym.

Indywidualne miejsca naszych uczestników wg kategorii wiekowej:

KATEGORIA: Juniorzy młodsi

555- Michał Sz.
616- Miłosz W.

Udział wzięło: 844 osoby

Serdecznie gratuluję i dziękuję za zaangażowanie wszystkim uczestnikom konkursu.

mgr Malwina Szcześniak