KukuRyku – maszket na patyku

KukuRyku – maszket na patyku

Dnia 17 marca klasy IVa i IVb wyruszyły na wycieczkę do Manufaktury słodyczy w Koszęcinie. Wyjazd ten łączył zarówno aspekt rozrywkowy jak i edukacyjny.
Dzieci zostały ciepło przywitane, a następnie oprowadzone po manufakturze. Podczas rozmów prowadząca warsztaty zadawała dzieciom pytania na temat zdrowej żywności, cukrów, wiedzy na temat miasta Tarnowskich Gór czy wyrazów śląskiego pochodzenia. Uczniowie za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali słodkie upominki.

Następnym punktem programu było obejrzenie filmu na temat ziaren kakao, czekolady i zapoznanie się z ich właściwościami. Po filmie, dzieci mogły spróbować kilka rodzajów czekolady i prawdziwe ziarna kakaowca, a także nauczyć się je rozróżniać pod kątem długości leżakowania i smaku.
Każdy z uczestników wycieczki mógł, także samodzielnie wykonać watę cukrową, a później ją zjeść.

Organizatorzy nie zapomnieli o napojach tj. wodzie i poczęstunku oraz o higienie i bezpieczeństwie pracy! Nie zabrakło aktywności ruchowej w postaci tańca w wybranych przez siebie kostiumach.

Dzieci były zachwycone o czym świadczył ciągły uśmiech na ich buziach i wszechobecna radość. Grupy wzięły udział w warsztatach tworzenia własnych, wyjątkowych czekolad, które zabrali ze sobą do domów.

Wspaniale! Wycieczkę uznajemy za udaną w 100%.

oj tak, KukuRyku ZAPIALIŚMY Z ZACHWYTU!
Serdecznie dziękujemy za naukę i mile spędzony czas.

wychowawcy klas:
mgr Seweryna Gołkowska
mgr Malwina Szcześniak

opiekunowie:
mgr Iwona Szeja i mgr Bronisława Dramska

Skip to content