Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Co roku w drugim tygodniu maja 8-12 przypada Ogólnopolski Tydzień Bibliotek tegorocznemu towarzyszyło hasło: „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”
Z tej okazji nasza szkolna biblioteka przygotowała liczne konkursy.
9 maja na czytelników czekał „koszyk pełen książek”-osoby biorące udział w zabawie musiały prawidłowo ocenić ile książek zmieściło się w koszyku.
10 maja przeprowadzono konkurs : ”Polskie wynalazki”. Była to gra,w której zadaniem uczestników było zlokalizowanie na terenie szkoły specjalnych plansz, następnie zeskanowanie kodów QR i odpowiedzenie na pytania dotyczące  polskich wynalazków. Gra mogła się odbyć dzięki materiałom dostarczonym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Katowicach https://www.facebook.com/pbwkatowice.
11 maja na czytelników czekała krzyżówka biblioteczna.
Uczniowie klas I-III brali udział w konkursie plastycznym „Laurka dla biblioteki”.

Biblioteka Szkolna Dziękuje wszystkim ze udział w konkursach.

mgr Iwona Szeja