Wręczenie nagród- Rowerowy Maj

Wręczenie nagród- Rowerowy Maj

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci
i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

Uczniowie, którzy w maju przyjeżdżali na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymywali naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy.

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie zostali nagrodzeni przez fundatorów.
Gratulujemy ogromnego sukcesu i cieszymy się, że żyjemy aktywnie!

mgr Krzysztof Siwy

Skip to content