„Naucz dziecko dobrych nawyków żywieniowych. Obal mity i poznaj fakty o zdrowym jedzeniu” to tytuł akcji, która wystartuje 30 października o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach.

W czasie spotkania czeka na Was panel dyskusyjny z pediatrą dr Dorotą Tiszler oraz dietetykiem klinicznym mgr Heleną Nikoniuk pod hasłem „Naucz dziecko dobrych nawyków żywieniowych. Obal mity i poznaj fakty o zdrowym jedzeniu.”– Dzieci są dziś szczególnie narażone na zagrożenia płynące ze złych nawyków żywieniowych dlatego trzeba dbać o to co jedzą – wskazuje dr Tiszler dodając, że nie chodzi tutaj o ilość, ale jakość pożywienia. – Otyłości najczęściej się nie dziedziczy. Ona wynika ze złych nawyków i jakości jedzenia – wyjaśnia.

– Jakość pożywienia dzieci – szczególnie w najmłodszym wieku –  leży wyłącznie w rękach rodziców to ich chcemy edukować i uwrażliwiać – tłumaczy Helena Nikoniuk.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr. telefonu +48 791 751 721.