BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

BEZPIECZNE KORZYSTANIE Z INTERNETU – JAK CHRONIĆ DZIECI PRZED NIEPOŻĄDANYMI TREŚCIAMI

To, co jest w tym opracowaniu powinni znać wszyscy rodzice : Elementarz dla rodziców. Dbaj o bezpieczeństwo dzieci w internecie!

 Internet jest źródłem wiedzy i wielu ciekawych informacji. W ten sposób korzysta z niego wiele osób – uczniowie, studenci, pracownicy różnych przedsiębiorstw i urzędów, ludzie nauki….

    Internet jednak to zbiorowisko nie tylko informacji wartościowych, ale także ogromnej ilości informacyjnych „śmieci” i „nieczystości”. Trzeba się przed nimi chronić korzystając z Internetu w sposób selektywny (wybiórczy). Niestety, dzieci i dojrzewająca młodzież nie potrafi temu sprostać samodzielnie. Trzeba im w tym pomóc.

    Poniżej zamieszczone są adresy przykładowe stron internetowych, gdzie jasno i prosto zaprezentowane są konkretne metody ochrony dzieci przed szkodliwymi treściami, jakimi ogólnoświatowy Internet jest wprost przepełniony.

    Dobrym rozwiązaniem jest przede wszystkim zainstalowanie w komputerze domowym dziecka odpowiedniego programu blokującego dostęp do tego typu treści. Polecam darmowy i stale aktualizowany program o nazwie BENIAMIN, który jest zalecany i dystrybuowany przez Ministerstwo Edukacji

http://www.beniamin.pl

CIEKAWE STRONY

http://www.sieciaki.pl/

serwis internetowy dla dzieci poświęcony edukacji w zakresie bezpieczeństwa w Internecie

Program Komisji Europejskiej ma na celu promocję bezpiecznego korzystania z nowych technologii i internetu wśród dzieci i młodzieży  http://www.saferinternet.pl/pl/home  

Strona gdzie możesz szukać pomocy http://helpline.org.pl/

Skip to content