KONKURSY Z J. ANGIELSKIEGO

KONKURSY Z J. ANGIELSKIEGO

Szanowni Uczniowie i Rodzice,

poniżej znajdują się linki do stron z dwoma konkursami, które co roku organizowane są na terenie naszej szkoły.

1. FOX, który jest pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Koszt tego konkursu to 10 zł.
2. Big Challenge – koszt 12 zł.

Oba konkursy cieszą się dużą popularnością w naszej szkole i w Polsce.
Fox jest dość trudny i należy przeczytać do niego książeczkę oraz przygotować się do 3 podanych w ramach bonusu pytań (tematycznych). Big Challenge można opanowywać za pomocą strony – są tam gry, ćwiczenia itp.Osoby chętne wziąć w którymś z konkursów udział powinny przynieść odpowiednią kwotę w kopercie podpisaną imieniem, nazwiskiem, klasą oraz nazwą konkursu, w którym uczeń chce wziąć udział. Kopertę proszę przekazać bezpośrednio mi, Soni Kucewicz, po godzinie 15.15 w poniedziałek. Na koperty/zapisy będę czekać w najbliższy poniedziałek 1, oraz 8 marca do godziny 15.40. Jeżeli ktoś chciałby się zapisać na konkurs ale nie może przyjść w wyznaczonym terminie, proszę o informację, ustalimy wspólnie termin spotkania w celu zapisu na konkurs/konkursy.

Linki do stron poświęconych konkursom:

https://fox.bielsko.pl/
https://admin.thebigchallenge.com/pl/forms/online-registration-big-challenge


3. Konkurs szkolny Tongue Twister – połamaniec językowy – termin zgłoszeń do 15.03 drogą mail’ową, dziennikiem lub Teams (czat) – konkurs polega na zaprezentowaniu ustnie anglojęzycznego połamańca językowego w jak najszybszej i bezbłędnej formie. Prezentacja połamańca ma być nagrana i przesłana na adres sonia.kucewicz@strong-pc.pl do końca marca wraz z pisemną wersją połamańca. Wierszyk można wybrać samemu na przykład stąd: https://www.engvid.com/english-resource/50-tongue-twisters-improve-pronunciation/

Sonia Kucewicz

Skip to content