Kodowanie na dywanie

Kodowanie na dywanie

W tym roku szkolnym uczniowie klasy I b uczestniczyli w zajęciach pt: Kodowanie na dywanie. Poznali podstawowe zasady kodowania oraz rozwinęli swoje umiejętności kodowania z pomocą klocków Korbo, tworząc różnorodne układy rytmiczne i układy ruchowe.

Na zajęciach pracowano także z Robotem Super Doc, z robotem edukacyjnym – jest to zabawka, która przybliża dzieciom zrozumienie podstaw programowania. Rozwija nie tylko fantazję, kreatywność oraz logiczne myślenie. Uczy i utrwala kierunki na planszy oraz słuchanie ze zrozumieniem. Uczniowie pracują już na III poziomie.

W czasie edukacji muzycznej wprowadzono grę na Bum,bum rurkach. Uczniowie układają klocki – piosenki a następnie wykonują utwór. Jest to wspaniała zabawa, uczy spostrzegawczości, skupienia uwagi i rytmiczności.

– mgr Izabela Śliwińska

 

 

Skip to content