Apel „Dzień bezpiecznego Internetu”

Apel „Dzień bezpiecznego Internetu”

W dniu dzisiejszym tj. 29.03.2023r zakończyliśmy w naszej szkole
obchody Dnia bezpiecznego Internetu pod hasłem” Wyloguj się z sieci, zaloguj się do życia”.
Z tej okazji został zorganizowany apel dla uczniów klas starszych ( VII- VIII).
Podczas kilku prób towarzyszyły nam również klasy najmłodsze. Uczniowie otrzymali szereg informacji dotyczących uzależnień od Internetu, telefonów komórkowych, gier, informacji dotyczących bezpieczeństwa w sieci i aktualnych wyników badań pod kątem korzystania z sieci przez młodzież. Klasy zapoznały się z trudnymi pojęciami, zjawiskami, które mogą bezpośrednio ich dotyczyć tj. FOMO, fonoholizm, bańka informacyjna, phising, offline challange.
Kółko teatralne przygotowało występ o negatywnym wpływie Internetu na funkcjonowanie młodego człowieka, pokazując także wiele alternatyw na spędzanie wolnego czasu indywidualnie i z przyjaciółmi. Poruszono kwestię relacji rówieśniczej, a także relacji panujących w rodzinie i zmianach jakie mogą zajść w wyniku nadużywania Internetu i urządzeń elektronicznych. Podczas występu mieliśmy okazję zobaczyć jakimi talentami dysponują nasi uczniowie – talent aktorski, taneczny czy muzyczny, które nagrodzono ogromnymi brawami.

Pragniemy nadmienić, iż jako uczestnicy projektu „Laboratoria Przyszłości” mieliśmy kolejną okazję do wykorzystania wielu nowoczesnych sprzętów tj. kamery ze statywem, mikrofonów nagłownych bezprzewodowych z mikroportami czy aparatu lustrzanki.
#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i zaangażowanie uczniów w tak ważnym szkolnym przedsięwzięciu.

Organizatorzy:
mgr Dorota Łazaj
mgr Malwina Szcześniak

Taniec
Gra na wiolonczeli, organy i skrzypce
Część apelu

Skip to content