Kolejna pomoc w zbiórce na rzecz dzieci

Kolejna pomoc w zbiórce na rzecz dzieci

Szkolne Koło Wolontariatu zachęca do udziału w akcji charytatywnej na rzecz dzieci z domów dziecka w Ukrainie. Akcję zorganizowała Mocna Fundacja i spółka Olmet, która w ten sposób kontynuuje rozpoczęte już wcześniej działania mające pomóc dzieciom w Ukrainie.

Celem akcji jest zbiórka zabawek w postaci puzzli, klocków, gier planszowych – w małych i średnich pudełkach (za wyjątkiem gier z kartami i polami w języku polskim), pluszaków, piłek, skakanek, gum do skakania, baniek mydlanych, zestawów ciastoliny, plasteliny orz artykułów papierniczych typu: kredki, mazaki, bloki rysunkowe, kolorowanki, papiery kolorowe, bibuły, nożyczki, kleje, podobrazia w formacie A5-A3, farbki i pędzle itp. Wymienione wyżej artykuły zostaną przekazane dzieciom z ukraińskich sierocińców zlokalizowanych m. in. w Jasieniu, Żurawnie, Lwowie, Sambirze i Wielkim Lubieniu.
Placówki te sprawują opiekę nad 700 dziećmi w wieku od 1 roku do 18 lat.

Zabawki proszę przynosić do sali nr 8 w starym budynku.

Zbiórka trwa do 10 maja 2023

mgr Sonia Kucewicz

Skip to content