Tydzień Integracji

W dniach 17, 18, 19 kwietnia organizowaliśmy Międzyszkolny Tydzień Integracji.

W ramach tego wydarzenia odwiedzaliśmy oraz gościliśmy uczniów zaprzyjaźnionych szkół.

W poniedziałek byliśmy w Szkole Podstawowej Nr 9, gdzie nasi podopieczni samodzielnie wykonywali niezwykłe eksperymenty chemiczne. Brali też udział w zajęciach SI, a na pamiątkę spotkania wykonywali śliczne, kolorowe bransoletki. Zostaliśmy też ugoszczeni przepysznym obiadem.

We wtorek odwiedziliśmy Tworóg, gdzie własnoręcznie robiliśmy przepyszne pizze, wykonywaliśmy doświadczenia biologiczne. Mieliśmy też okazję poznać teatr lalek. Nauczyliśmy się jak animować pacynki, a co więcej, mogliśmy zagrać w krótkim spektaklu teatru lalek. Na zakończenie wzięliśmy udział w zajęciach sportowych.

W środę byliśmy gospodarzami. Powitaliśmy naszych gości zajęciami z integracji sensorycznej oraz warsztatami plastycznymi, w ramach których dzieci wykonywały pamiątkowe zakładki. Następnie uczniowie ze szkolnego koła teatralnego zaprezentowali przedstawienie dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Po zajęciach sportowych zaprosiliśmy gości na ciepły obiad.

Te trzy dni przyniosły uczniom wiele wrażeń i doświadczeń, a także nowe znajomości. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy na kolejnym Międzyszkolnym Tygodniu Integracji.

mgr Agata Cieplik
mgr Agnieszka Żądło