Bum Bum

Bum Bum

Dnia 20.04.2023 klasa 2A wzięła udział w zajęciach z rurkami bum bum.

Bum Bum Rurki to kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną inną powierzchnię wydają różne dźwięki. Ich nieskomplikowana budowa i proste zasady użytkowania pozwalają w szybki i interesujący sposób wprowadzić w fascynujący świat muzyki. W końcu na tych niecodziennych instrumentach może zagrać dosłownie każdy, jednocześnie doskonale się przy tym bawiąc.

Bum Bum Rurki idealnie łączą w sobie walory rozrywkowe oraz edukacyjne. Praca z nimi nie tyko wprowadza dzieci w świat rytmu, melodii i harmonii, ale także pozytywnie wpływa na spostrzegawczość, wyobraźnię plastyczną, a także umiejętność współpracy w grupie. Ponadto takie muzykowanie to doskonały wstęp do nauki gry na innych instrumentach muzycznych. Z perspektywy najmłodszych jest to jednak przede wszystkim kreatywna i pełna ruchu zabawa, podczas której przy okazji poznają podstawowe rytmy.

mgr Aldona Piotrowiak

Skip to content